Help for English

Sloveso HAVE

Komentáře k článku: Sloveso HAVE

 

takže jestli tomu rozumím have a have got je to samé, jenže jedno se používá v USa a druhé VB?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Vontorman vložený před 15 lety

takže jestli tomu rozumím have a have got je to samé, jenže jedno se používá v USa a druhé VB?

Re:

ve významu „mít, vlastnit“ ano.

Tyhle stránky jsou vážně fajn, ale chtěla bych více procvičování. Dá se tedy říct, že když použiju vždy HAVE a né HAVE GOT noc nezkazim? Nebo alespon v testu. Díky za odpověď :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Katerin vložený před 14 lety

Tyhle stránky jsou vážně fajn, ale chtěla bych více procvičování. Dá se tedy říct, že když použiju vždy HAVE a né HAVE GOT noc nezkazim? Nebo alespon v testu. Díky za odpověď :-)

Re:

Když použijete HAVE místo HAVE GOT, NIKDY nic nezkazíte. V otázkách a záporech však s DO/DOES, nezapomeňte.

Dotaz

Chtěla jsem se zeptat, v případě slova „everybody“ a „people“ použiji HAS nebo HAVE? Díky za odpověď

Re: Dotaz

EVERYBODY HAS, PEOPLE HAVE.

Re: have to have

ano, ale není to úplně nejlepší. Lépe zní např. NEED TO HAVE.

Re: Having

Ano, je to tak.

Zajímavé, ve škole jsme tohle nikdy neprobírali. Jen občas nás učitelka opravila, že ve větě smí být pouze „have got“ a ne „have“. A v jedné učebnici jsem četla, že se have got může použít i pro minulost, tedy jako had got a hadn't got. To mě teda docela zmátlo…Nicméně v reálu jsem se s tím ještě nesetkala..

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Rita_Sinister vložený před 14 lety

Zajímavé, ve škole jsme tohle nikdy neprobírali. Jen občas nás učitelka opravila, že ve větě smí být pouze „have got“ a ne „have“. A v jedné učebnici jsem četla, že se have got může použít i pro minulost, tedy jako had got a hadn't got. To mě teda docela zmátlo…Nicméně v reálu jsem se s tím ještě nesetkala..

Re:

V minulosti rozhodně ne. „Jedna učebnice“ to měla zřejmě špatně. HAD GOT lze jen jako předminulý čas slovesa GET, nikoliv jako minulý čas slovesa HAVE GOT.

Re: do have

přečtěte si článek ‚Zdůraznění děje pomocí DO/DOES/DID‘

Pochopila jsem správně, že have got se ve smyslu mít používá jen v přítomném čase? V článku se mluví o tom, že v minulém je to výlučně have, ale co čas/y budoucí?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Otýlie Krásná vložený před 14 lety

Pochopila jsem správně, že have got se ve smyslu mít používá jen v přítomném čase? V článku se mluví o tom, že v minulém je to výlučně have, ale co čas/y budoucí?

Re:

ANo, pouze v přítomném čase a to ještě jen někdy.

Smart Test

Možná by to chtělo udělat ještě nějakou lekci do Smart Testu. Nebo možná tam je, ale nevšiml jsem si ji. 8-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od vargajiri vložený před 13 lety

Smart Test

Možná by to chtělo udělat ještě nějakou lekci do Smart Testu. Nebo možná tam je, ale nevšiml jsem si ji. 8-)

Re: Smart Test

Sekci jenom na HAVE? Nevím, jestli by tam toho mohlo být dost. Určitě takové otázky najdete mezi otázkami na stavová a dynamická slovesa a určitě i v dalších kategoriích.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.