Help for English

Angličtina pro začátečníky - Mapa kurzu

Komentáře k článku: Angličtina pro začátečníky - Mapa kurzu

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ficko vložený před 16 lety

Dnes som si prešiel Unit 1 tak v rýchlosti, lebo už som väčšinu vedel,hoci ste mi poradili aby som si prešiel testy, ale ja si to všetko zopakujem možno ešte na niečo narazím čo neviem dobre a chcem spýtať chcem sa učiť z vašich stránok ako som vám už písal, ale používal som toho domáceho učiteľa a dostal som sa tam po budúci čas či mám aj tam pokračovať alebo nie a mám ešte aj knižku som si kúpil na SK Eva Tandlichová nechcem tu písať názov možno poznáte jej knihu (…) nechcem robiť reklamu, že či sa môžem učiť zo všetkého hlavne tá kniha nie je tiež zlá si myslím lebo neviem som zmätený všade sa mi zdá, že to by som mal vedieť aj toto.A ako si najlepšie precvičiť počúvanie totižto pracujem momentálne v Írsku a cudzincom rozumiem, ale domácim stále nie niekedy a nie všetko aj tak iba keď to povedia pomalšie niekto hovorí pozerať filmy skúšam ale tam sa mi to zdá ešte horšie ako keď sa rozprávam s ľuďmi iný hovoria stále hovoriť ale ja hovorím len v práci a to ešte málo.Chcem tu začať chodiť do školy na angličtinu myslíte že je to dobrý nápad ak nie som až taký dobrý al. som v podstate ten falošný začiatočník a či neviete ako vyzerá výuka v zahraničí bojím sa že keď bude učiteľ vysvetľovať v Eng. nebudem rozumieť.Prepáčte, že Vás už tretí deň otravujem ale pýtam sa niekoho kto je odborník.P.S. môžete mi tykať mám 2o rokov. :-) Ďakujem

Re:

Ahoj, když budeš pokračovat podle toho Domácího učitele, nic tím přece nemůžeš zkazit… člověk se může učit klidně podle deseti různých zdrojů. Stejně tak s tou knížkou (kterou mimochodem klidně jmenovat můžeš, tady nejde přece o reklamu, ale o doporučení. Nejsme komerční web, jde nám o to, aby se lidé učili, tak proč nezmínit učebnici, která je dle vašeho názoru dobrá?).

DO kurzu určitě běž, možnost komunikovat se spolužáky a s učitelem, je nenahraditelná. Stejně tak to, že ti tvoje chyby někdo může opravit, můlžeš se zeptat apod. V kurz pro začátečníky nečekej moc ‚vysvětlování‘, takové vysvětlování se děje na základě příkladů, ne pouček.

OK ďakujem Vám za radu a ta knižka sa volá Angličtina nielen pre samoukov (Teach Yourself English) Eva Tandlichová len nemám k nej bohužiaľ kazety ale dajú sa kúpiť osobitne myslím že dobrá knižka lepšie by bolo CD k tomu ale ok. Ďakujem

Myslite že budeme hovoriť a učiteľ nás bude opravovať alebo na nejakých príkladoch vysvetľovať asi ak som dobre pochopil myslím že to by nemalo byť špatné možno lepšie ako keď sa nejakú poučku naučím uvidím keď sa prihlásim potom Vám napíšem ako to bude. :-)

zdravím viem že to sem nepatri ale kde môžem nájsť podmieňovacie spôsoby:would should a pod. Ďakujem

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ficko vložený před 16 lety

zdravím viem že to sem nepatri ale kde môžem nájsť podmieňovacie spôsoby:would should a pod. Ďakujem

Re:

To nenajdete v kurzu pro začátečníky, ale hledejte normálně v sekci GRAMATIKA tohoto webu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re:

To nenajdete v kurzu pro začátečníky, ale hledejte normálně v sekci GRAMATIKA tohoto webu.

Podmieňovacie spôsoby

Hľadal som to v gramatike všetko som prešiel hlavné nadpisy ale bohužiaľ som to tam nenašiel neviem možno je to pod nejakou témou.Help me, please.Ďakujem

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ficko vložený před 16 lety

Podmieňovacie spôsoby

Hľadal som to v gramatike všetko som prešiel hlavné nadpisy ale bohužiaľ som to tam nenašiel neviem možno je to pod nejakou témou.Help me, please.Ďakujem

Re: Podmieňovacie spôsoby

Hledejte to v podsekci vedlejší věty/podmínkové věty. Tam najdete přehled podmínkových vět (najdete tam tedy WOULD), a pokud vás zajímá SHOULD, to najdete mezi modálními slovesy.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: Podmieňovacie spôsoby

Hledejte to v podsekci vedlejší věty/podmínkové věty. Tam najdete přehled podmínkových vět (najdete tam tedy WOULD), a pokud vás zajímá SHOULD, to najdete mezi modálními slovesy.

Re: Re: Podmieňovacie spôsoby

Ok už som to našiel len som si myslel že to tu nie je.Ďakujem

Dobrý Deň!
Chcem sa spýtať ako sa povie po anglicky:
1.Nechce sa mi. nenapadá mi nič iné ako I don´t want, ale to je skôr: Nechcem.

2.Potreboval by som pero a pod.
I would need pen. etc. neviem či takto iba si to myslím.
Ďakujem

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ficko vložený před 16 lety

Dobrý Deň!
Chcem sa spýtať ako sa povie po anglicky:
1.Nechce sa mi. nenapadá mi nič iné ako I don´t want, ale to je skôr: Nechcem.

2.Potreboval by som pero a pod.
I would need pen. etc. neviem či takto iba si to myslím.
Ďakujem

Re:

1) I don't feel like it.
2) I need a pen.

Ďakujem a v tej druhej vete nemusí byť ako je to v slovenčine potreboval by som ale len potrebujem pero?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ficko vložený před 16 lety

Ďakujem a v tej druhej vete nemusí byť ako je to v slovenčine potreboval by som ale len potrebujem pero?

Re:

Ne. Ten podmiňovací způsob tam v angličtině není. Nic podmiňovacího na tom totiž není.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re:

Ne. Ten podmiňovací způsob tam v angličtině není. Nic podmiňovacího na tom totiž není.

Re: Re:

Ok ja som si myslel že keď je to v slovenčine tak tak aj v angličtine je to tak.
Nemusí to tak byť vždy?

Nechcelo sa mi. v minulom čase je I didn´t feel like it?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ficko vložený před 16 lety

Re: Re:

Ok ja som si myslel že keď je to v slovenčine tak tak aj v angličtine je to tak.
Nemusí to tak byť vždy?

Nechcelo sa mi. v minulom čase je I didn´t feel like it?

Re: Re: Re:

1) Angličtina a Slovenština toho mají jen málo společného, až na to, že jsou to oba indoevropské jazyky. Proč by mělo něco, co se tak používá v jednom jazyce, fungovat automaticky i v druhém?

2) Ano, I DIDN'T FEEL LIKE IT.
Nechtělo se mi jít – I didn't feel like GOING.

Ďakujem za odpoveď neviem mňa to len tak napadlo ja som si myslel až doteraz že všetko čo sa povie po slovensky tak sa to používa aj v angličtine tak isto. Ďakujem za upozornenie.Ja som asi tak na úrovni elementary už pomaly končím starter na vašej stránke keď už píšem ešte ak Vás to neotravuje lebo asi tu za posldenú dobu len ja píšem len ľutujem, že som nemal takého učiteľa na strednej škole ako ste vy no ale chcel som sa spýtať Ako zlepšiť aby som zlepšil posluch? skúšam pomaly pozerať filmy, ale tam sa mi to zdá dosť rýchlo na mňa a pracujem v Írsku to som tu už písal a mam problém rozumieť domacim sa mi to zdá že to je všetko spolu a rýchlo, ale cudzincom celkom rozumiem takmer všetko skoro.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.