Help for English

Miscellaneous Upper-Intermediate Test #11

Komentáře k článku: Miscellaneous Upper-Intermediate Test 11

 

dobrý no…hlavně čtyřka :-D

Re:

Ta se povedla, co? :-D

Re:

by mně zajimalo jestli ji někdo vůbec měl dobře.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Krtek vložený před 15 lety

Re:

by mně zajimalo jestli ji někdo vůbec měl dobře.

Re: Re:

Já mám k dispozici pohužel jen statistiku celkovou, takže nevím, jak na jednotlivé otázky lidé odpovídají.

Ale uznávám, že to je zákeřný chyták. Jen jsem chtěl upozornit, aby lidé nevyplňovali cvičení automaticky, vidí to a to slovo a tak tam automaticky dají tu a tu možnost.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: Re:

Já mám k dispozici pohužel jen statistiku celkovou, takže nevím, jak na jednotlivé otázky lidé odpovídají.

Ale uznávám, že to je zákeřný chyták. Jen jsem chtěl upozornit, aby lidé nevyplňovali cvičení automaticky, vidí to a to slovo a tak tam automaticky dají tu a tu možnost.

Re: Re: Re:

až někdo tu 4ku dá správně(gothswe­eting atd..) tak to sem musí napsat :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Honza vložený před 15 lety

Re: Re: Re:

až někdo tu 4ku dá správně(gothswe­eting atd..) tak to sem musí napsat :-)

Re: Re: Re: Re:

no tak na gothsweeting jsem zapomněl, ta si takovou maličkost nesplete :)

87% – Tak já se sice nenechala na 4.ot. nachytat, ale zřejmě díky tomu, že jsem si nejdříve přečetla tady pár komentářů :-D. Nevím, jestli bych to sama odhalila nebo ne – asi ne.
Kde jsem však opět vyhořela jsou idiomy (poke one's nose into). Už s tím musím fakt něco udělat. Jo a taky jsem časově posunula nereálnou podmínku jako důsledek nepřímé řeči (i když jsem dlouho váhala) (ot.14) :-(.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Honza vložený před 15 lety

Re: Re: Re:

až někdo tu 4ku dá správně(gothswe­eting atd..) tak to sem musí napsat :-)

Re: Re: Re: Re:

Velký chyták ta 4ka, já si pořád říkal, na co se sakra mám těšit :) a ono je to jinak.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Honza vložený před 15 lety

Re: Re: Re:

až někdo tu 4ku dá správně(gothswe­eting atd..) tak to sem musí napsat :-)

Re: Re: Re: Re:

Ja mám sice jenom 73% za test, ale zrovna 4ku jsem dobře měl. :D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od amanita vložený před 15 lety

87% – Tak já se sice nenechala na 4.ot. nachytat, ale zřejmě díky tomu, že jsem si nejdříve přečetla tady pár komentářů :-D. Nevím, jestli bych to sama odhalila nebo ne – asi ne.
Kde jsem však opět vyhořela jsou idiomy (poke one's nose into). Už s tím musím fakt něco udělat. Jo a taky jsem časově posunula nereálnou podmínku jako důsledek nepřímé řeči (i když jsem dlouho váhala) (ot.14) :-(.

Re:

Ten čas posunout jde, ale potom by se celý 2. kondicionál posunul na 3., tedy jak hlavní, tak vedlejší věta. Možnosti, které tam jsou jsou nevyhovující.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

Ten čas posunout jde, ale potom by se celý 2. kondicionál posunul na 3., tedy jak hlavní, tak vedlejší věta. Možnosti, které tam jsou jsou nevyhovující.

Re: Re:

Jo jo, to já uznávám. Taky jsem si říkala, že měla ta celá podmínková věta být posunutá, ale pak jsem to stejně střelila s tím, že si přečtu vysvětlení :-D.

č. 10

Trochu mi není jasná desítka.
Jak se mohu už rok až dosud pokoušet předpřítomným časem prodat auto, které jsem ve skutečnosti už včera prodala?
Nebo je to myšleno tak, že ten jeden den je v porovnání s celým rokem zanedbatelný?
Díky.
Naopak diskutovaná čtverka se mi zdála zcela logická.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od brain vložený před 15 lety

č. 10

Trochu mi není jasná desítka.
Jak se mohu už rok až dosud pokoušet předpřítomným časem prodat auto, které jsem ve skutečnosti už včera prodala?
Nebo je to myšleno tak, že ten jeden den je v porovnání s celým rokem zanedbatelný?
Díky.
Naopak diskutovaná čtverka se mi zdála zcela logická.

Re: č. 10

jsou to dvě odlišné věty – přestavte si, už je to rok, co se ho snažím prodat, a konečně včera jsem ho prodal. Ten čas měřím až do dneška. A jak říkáte, to, že to bylo včera je poměrně zanedbatelné. Kdyby to bylo před měsícem, tam by podobná kombinace vět nepřipadala v úvahu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: č. 10

jsou to dvě odlišné věty – přestavte si, už je to rok, co se ho snažím prodat, a konečně včera jsem ho prodal. Ten čas měřím až do dneška. A jak říkáte, to, že to bylo včera je poměrně zanedbatelné. Kdyby to bylo před měsícem, tam by podobná kombinace vět nepřipadala v úvahu.

Re: Re: č. 10

Děkuji, tak nějak jsem si to vysvětlila.
I když by mě stejně nenapadlo použít předpřítomný čas pro aktivitu, která byla včera (tedy v definovaném bodě v minulosti)pře­rušena (ukončena).
Je tam asi potřeba vnímat jisté prolínání časů, dějů a akcí. Marná sláva: jazyk není matematika. :-)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Michal Mitrega
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Honza vložený před 15 lety

Re: Re: Re:

až někdo tu 4ku dá správně(gothswe­eting atd..) tak to sem musí napsat :-)

a06SUy <a href=“http://­zhybbhzhgwtd.com/”>zhyb­bhzhgwtd</a>, [url=http://fve­ofeitjclv.com/]fve­ofeitjclv[/ur­l], [link=http://bqc­szhwsfmpl.com/]bqcszh­wsfmpl[/link], http://dclcbrilyvcr.com/

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.