Help for English

Advanced Learner's slovníky zdarma ONLINE

Komentáře k článku: Advanced Learner's slovníky zdarma ONLINE

 

Re: Srovnání slovníků

Snad nevadí, když ještě jednu věc připíšu.

U slovníku Longman jsem zapomněl dodat, že mi docela vadí reklama. Nemám rád, když na stránce pořád něco bliká, nebo se mění (kromě HFE bannerů :)). A to mi u tohoto slovníku dost vadilo.

Další věc: Rád bych se omluvil všem češtinářům za nesprávně použité termíny, viz výše „explicitně empiricky“ atd. Měl jsem raději použít vhodnější vyjádření.

Vánoční dárek

Protože je nemožné, abych z uvedených komentářů nějak objektivně vybral jeden, který si zaslouží dárek (co jsem si to vymyslel?), mám pro Vás, kdo jste napsali nějaký komentář, úkol.

Máme tu k dispozici jeden knižní slovník. Napište mi soukromou zprávu a napište, který knižní slovník byste chtěli. Ten z Vás, kdo se jako první trefí do toho, který máme, vyhrává.

Do toho. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Vánoční dárek

Protože je nemožné, abych z uvedených komentářů nějak objektivně vybral jeden, který si zaslouží dárek (co jsem si to vymyslel?), mám pro Vás, kdo jste napsali nějaký komentář, úkol.

Máme tu k dispozici jeden knižní slovník. Napište mi soukromou zprávu a napište, který knižní slovník byste chtěli. Ten z Vás, kdo se jako první trefí do toho, který máme, vyhrává.

Do toho. :-)

Re: Vánoční dárek

To se ještě nikdo netrefil?

Kdy bude vyhlášení výsledků???

Vánoční dárek

Slovník, který jsme tu měli k dispozici, byl Cambridge Advanced Learner's Dic­tionary. První a vlastně i jediný, kdo si o tento slovník napsal, byl náš věrný uživatel McKay. Congrats!

Slovník do této minisoutěže věnovala uživatelka babip2aj. Děkujeme!

McKayi Gratuluju!
A přeju hezké čtení…to máš teda co dělat…! :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Vánoční dárek

Slovník, který jsme tu měli k dispozici, byl Cambridge Advanced Learner's Dic­tionary. První a vlastně i jediný, kdo si o tento slovník napsal, byl náš věrný uživatel McKay. Congrats!

Slovník do této minisoutěže věnovala uživatelka babip2aj. Děkujeme!

Re: Vánoční dárek

To je krásný. Nezbývá mi než jen poděkovat :) Mám obrovskou radost, teď by to chtělo ještě vyhrát ten seriálek :)

Vím, že už je pozdě na výhru, ale i já bych rád přispěl svou trochou do mlýna.

Sám používám především Macmillan, a to zejména proto, že jsem na něj zvyklý.
Je přehledný a většinou v něm najdu to, co potřebuju.

Co tu však uvedeno nebylo, a co bych rád u tohoto slovníku vyzdvihnul, je že jako jeden z mála má i nahrávky některých zvuků. Pokud vám např. nebude stačit slovní popis u sloves jako HISS, GRUNT, WHINE, SHRIEK, YAP či PURR – najdete si příslušné slovíčko a kliknete na ikonu hudební noty. Vestavěný přehrávač vám pak pustí, jak to třeba vypadá, když „si někdo chrochtá blahem“ :-)
Podobnou funkci by měl mít i Longman, ale můj prohlížeč zvuk nepřehrává.

Dále bych ještě rád uvedl, že občas využívám i stránku images.google.com , která je užitečná v tom, že když vám opět nestačí slovní popis slovíčka, můžete si jej nechat zobrazit v podobě obrázku. Nevíte-li kupříkladu, jak si představit takový MUG, jednoduše zadejte toto slovo do vyhladávacího pole a na obrazovce se vám objeví různá vyobrazení hrnků.

Toť vše,
BTW: gratuluji McKayovi. The collection has been completed :-)

Re: Re: Vánoční dárek

Není zač :). Jsem ráda, že můžu někomu udělat radost.. Slovník odešlu v průběhu příštího týdne, abys měl přes Vánoce co číst :)

Oxford rulez

Používal jsem prvně Macmillan, ale po srovnání s ostatními mi jako nejobsáhlejší a nejpřehlednější příjde Oxford Advanced Learner's Dic­tionary. Mimochodem jejich „Usage notes“ jsou opravdu praktické a povedené.
Jediné, co bych mu vytknul, je search engine, který vyhledává přesně na základě celého zadaného řetězce. Macmillan naopak umí vyhledat i výsledky podobné zadanému řetězci.

Také se chystám si teď nějaký pořádný knižní slovník obstarat, i když mi více vyhovují tyhle v on-line verzích. Nejvíc mi vyhovuje asi také Macmillan. A mám tu jeden dotaz – ve škole nám bylo pár slovníků doporučeno, kromě Macmillan, Oxford a Cambridge také Collins Cobuild Advanced Dictionary, který mě zaujal. Tak teď nevím, do kterého půjdu. Máte s tím Collinsem někdo zkušenosti? Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od kendra vložený před 13 lety

Také se chystám si teď nějaký pořádný knižní slovník obstarat, i když mi více vyhovují tyhle v on-line verzích. Nejvíc mi vyhovuje asi také Macmillan. A mám tu jeden dotaz – ve škole nám bylo pár slovníků doporučeno, kromě Macmillan, Oxford a Cambridge také Collins Cobuild Advanced Dictionary, který mě zaujal. Tak teď nevím, do kterého půjdu. Máte s tím Collinsem někdo zkušenosti? Díky

Re:

Co Vás no Collins Cobuild zaujalo? Mě vůbec nic, příkladové věty jsou zcela odtržené od života, čerpají většinou z novinových článků, odbornějšího stylu… obyčejnému studentovi je potom příkladová věta zcela k ničemu.

Tento slovník z uvedeného důvodu (a několika drobnějších dalších) nedoporučuju, nevidím u něj žádný důvod, proč bych mu dal přednost před těmi pěti ostatními doporučovanými.

Malý tip:

U Cambridge slovníku lze ve větě popisující vyhledané slovo dvojkliknout myší. Objeví se tlačítko „definition“. Po kliknutí na něj se zobrazí definice tohoto slova.

U oxfordského stačí dvakrát kliknout na neznámé slovo a rovnou se otevře výklad.

Macmillan – tam stačí jednou kliknout na vybrané slovo.

Další jsem nezkoušel, zaujaly mě tyto 3.

online vs. offline slovník

jsou knižní slovníky nějak výrazně lepší než tyto online verze? Jelikož jsou online slovníky zdarma, tak mám pocit, že tomu musí něco chybět :D … jestli má tedy smysl pořizovat i „offline“ verzi, když mám přístup na internet neustále.

díky za odpověď:)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od BornNaked vložený před 13 lety

online vs. offline slovník

jsou knižní slovníky nějak výrazně lepší než tyto online verze? Jelikož jsou online slovníky zdarma, tak mám pocit, že tomu musí něco chybět :D … jestli má tedy smysl pořizovat i „offline“ verzi, když mám přístup na internet neustále.

díky za odpověď:)

Re: online vs. offline slovník

Ne, nejsou výrazně lepší… data jsou tam totožná. Některé ale obsahují prvky navíc, které tady nemáte. Navíc obsahují CD rom, se kterým se pracuje obecně rychleji než s online verzí… navíc většinou obsahuje možnost dvojkliku na stránce WWW/v MS office dokumentu a automatické vyhledávání,což online slovníky nemají.

Download slovnik do PC???

Chtela bych se zeptat, zda mate nekdo typ na nejake dobre offline slovniky – tim myslim slovniky, ktere si mohu stahnout zadarmo do pocitace a nebyt zavisla na internetu. Mam Lingeu (ktera je hodne jednoducha a moc mi nevyhovuje) a mela jsem Millenia (i nemecky apod.), ale ztratila jsem je, kdyz mi odesel harddisc. Nemel bys, Marku nebo nekdo, nejaky tip? Diky.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.