Help for English

Pleteme si: lend/borrow, teach/learn...

Komentáře k článku: Pleteme si: lend/borrow, teach/learn...

to učit sám sebe mě teda fakt dostalo… :-D

aj ja som si myslela, že tam má byť learn :-D

Kdo jste viděl film Tmavomodrý svět, tak tam je scéna jak se naši piloti po příchodu do Anglie učí angličtinu – učí je stará učitelka – důchodkyně a právě tam probírají lend/borrow… jeden pilot naštvaně odchází se slovy to není jazyk, to je blázinec… :-D :-D Tak třeba Vám to pomůže jako pomůcka…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od melychar vložený před 9 lety

Kdo jste viděl film Tmavomodrý svět, tak tam je scéna jak se naši piloti po příchodu do Anglie učí angličtinu – učí je stará učitelka – důchodkyně a právě tam probírají lend/borrow… jeden pilot naštvaně odchází se slovy to není jazyk, to je blázinec… :-D :-D Tak třeba Vám to pomůže jako pomůcka…

Re:

Ona tam (pokud si pamatuju) ale hlavně řeší pořád dokola výslovnost LAND a LEND…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 9 lety

Re:

Ona tam (pokud si pamatuju) ale hlavně řeší pořád dokola výslovnost LAND a LEND…

Re: Re:

je to tak

Ano to taky… tím malým modýlkem Spitfiru při tom ukazují start a přistání… :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Zafira vložený před 9 lety

aj ja som si myslela, že tam má byť learn :-D

Re:

já taky :c)

Fajn

Užitečný článek myslím, že si konečně zapamatuju dvojici lend a borrow podle slovíčka send. SEND (u kterého vím co znamená) je podobné LEND :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Veronika vložený před 9 lety

Fajn

Užitečný článek myslím, že si konečně zapamatuju dvojici lend a borrow podle slovíčka send. SEND (u kterého vím co znamená) je podobné LEND :-D

Re: Fajn

Ano, přesně z toho důvodu jsem je dal nad sebe.

Re:

Mě taky.

I'm trying to learn from our dog a new trick by bylo špatně kvůli slovosledu, muselo by být I'm trying to learn a new trick from our dog. ne?(představa mi samozřejmě příjde úsměvná :-D )

ano, LEARN + předmět. LEARN something.

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.