Help for English

Macmillan English Dictionary

Komentáře k článku: Macmillan English Dictionary

 

Recenze je super jako vždycky, a je to opravdu pro hodně pokročilé studenty? Mě přijde, že z těch obrázků, které tu máte, tak tomu celkem rozumím.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JK vložený před 16 lety

Recenze je super jako vždycky, a je to opravdu pro hodně pokročilé studenty? Mě přijde, že z těch obrázků, které tu máte, tak tomu celkem rozumím.

Re:

Jak píšu v recenzi, hesla jsou psaná srozumitelně, aby jim i středně pokročilý rozuměl. Co je pro ‚pokročilé‘ je spíš ten rozsah, množství informací, míra detailu apod. a také takové ty sekce navíc (Improve your Writing Skills apod.), ty zatím asi nevyužijete.

Díky za výborný tip. Udělených 100% hovoří za vše.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re:

Jak píšu v recenzi, hesla jsou psaná srozumitelně, aby jim i středně pokročilý rozuměl. Co je pro ‚pokročilé‘ je spíš ten rozsah, množství informací, míra detailu apod. a také takové ty sekce navíc (Improve your Writing Skills apod.), ty zatím asi nevyužijete.

Re: Re:

To je pravda, zatím bych asi některé věci asi nevyužil. Zatím mi vystačí Oxford Wordpower, ale až budu chtít něco víc obsáhlejším, tak vím po čem sáhnout. :) Ještě jednou díky za recenzi.

Odkaz

Funguje nekomu odkaz na „ukazkove stranky“

Je to patrně chyba v odkaze.

But I am going to buy it anyway 8-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ppooler vložený před 16 lety

Je to patrně chyba v odkaze.

But I am going to buy it anyway 8-)

Re:

Už je to opraveno. Špatně zadaný odkaz, v náhledu mi to fungovalo, po vydání se změnilo umístění.

Macmillana mám a nemůžu si ho vynachválit :-) I když tištěná verze už začíná být pokrytá prachem, CDrom je věrný a hlavně velmi přehledný společník. Výhodou je podle mne využití pro širokou škálu non-native; myslím, že i pre-intermediate student pochopí popis mnohých slovíček, a ze Study pages může s klidem čerpat kdokoliv připravující se na vyšší certifikáty z aj. Neocenitelný pomocník při psaní v angličtině :-)

první dojmy

Zdravím,
odpoledne jsem si dotyčný slovník koupil a nyní si užívám „první dojmy“. Vlastním ještě přes deset let staré vydání Oxford Advanced Learner's Dic­tionary of Current English (pouze papírové vydání – tehdy se CD ještě nepřibalovalo), tak mohu trochu porovnat.
Na Macmillanovi oceňuju hlavně ten rychlý přehled významů slovíčka – v rezenci označován jako Menu. Vůči „Oxfordu“ je určitě přehlednější, nejspíš díky své barevnosti. Použití pouze nejčastějších 2,5 tis. slov pro definici podle mne hodně přispěje ke snadnějšímu uložení významu dotyčného výrazu do paměti studenta, otázkou však je, zda tím slovník svoji úroveň trochu nesnižuje. Podle mne tím, že Oxford se při popisu definice na rozsah použité slovní zásoby tolik neomezuje, pravděpodobně dokáže přesněji vyjádřit „jemné nuance“ významu různých termínů. Tím pádem mi ten oxfordský připadne „more advanced“. Rozhodně se jej po koupi tohoto Macmillana, který je opravdu skvělý, nehodlám zbavovat.
Macmillana bych viděl jako vhodný slovník pro úroveň intermediate (možná dokonce pre-intermediate), pokud to dotyčný s angličtinou myslí vážně, Oxford pak pro upper-intermediate (ale nejsem odborník na klasifikaci znalostí, tak to berte s rezervou :-) ).
Co si o tom, pane Víte, myslíte Vy (určitě také vlastníte oba slovníky :-) )?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 16 lety

první dojmy

Zdravím,
odpoledne jsem si dotyčný slovník koupil a nyní si užívám „první dojmy“. Vlastním ještě přes deset let staré vydání Oxford Advanced Learner's Dic­tionary of Current English (pouze papírové vydání – tehdy se CD ještě nepřibalovalo), tak mohu trochu porovnat.
Na Macmillanovi oceňuju hlavně ten rychlý přehled významů slovíčka – v rezenci označován jako Menu. Vůči „Oxfordu“ je určitě přehlednější, nejspíš díky své barevnosti. Použití pouze nejčastějších 2,5 tis. slov pro definici podle mne hodně přispěje ke snadnějšímu uložení významu dotyčného výrazu do paměti studenta, otázkou však je, zda tím slovník svoji úroveň trochu nesnižuje. Podle mne tím, že Oxford se při popisu definice na rozsah použité slovní zásoby tolik neomezuje, pravděpodobně dokáže přesněji vyjádřit „jemné nuance“ významu různých termínů. Tím pádem mi ten oxfordský připadne „more advanced“. Rozhodně se jej po koupi tohoto Macmillana, který je opravdu skvělý, nehodlám zbavovat.
Macmillana bych viděl jako vhodný slovník pro úroveň intermediate (možná dokonce pre-intermediate), pokud to dotyčný s angličtinou myslí vážně, Oxford pak pro upper-intermediate (ale nejsem odborník na klasifikaci znalostí, tak to berte s rezervou :-) ).
Co si o tom, pane Víte, myslíte Vy (určitě také vlastníte oba slovníky :-) )?

Re: první dojmy

Rozhodně nesouhlasím s tím, že by omezená slovní zásoba v definicích jakkoliv snižovala kvalitu definicí. On každý studentský slovník nějaký takový omezený okruh slovíček používá, Oxford Advanced používá 3000 slovíček v definicích, Longman dokonce jen 2000.

Jemné nuance sice můžete vyjádřit složitějšími slovíčky, ale s tím jde v ruku vruce zásadní problém – ne každý student dokáže rozlišit nuance těchto definujících slovíček a tedy potom může i nesprávně pochopit hledané slovo. Často to končí tím, že si musí vyhledávat definice ještě slovíček v definicích a dostane se tak do takového začarovaného kruhu.

Pečlivě vybraná defining vocabulary naopak pomůže na jemné nuance u hledaných výrazů poukázat tak, aby to student jasně pochopil.

To, že se jedná o slovník pro pokročilé, neznamená, že mu nebudou rozumět i méně pokročilí. Jde o to, že tento slovník má daleko větší záběr. Je určen pro ty, kteří se zabývají angličtinou na vyšší úrovni, tedy jsou v kontaktu i s odbornými texty apod. Je zbytečné, aby slovník pro mírně pokročilé obsahoval detailně popsaná slovíčka z oboru ekonomiky, žurnalistiky, vědy apod., protože se s nimi při studiu angličtiny pravděpodobně ještě hodně dlouhou dobu nesetká. Dále tento slovník poukazuje na různá spojení, kolokace atd., která opět mírně pokročilý student k životu nepotřebuje.

Slovníky pro mírně pokročilé se zase naopak zabývají i věcmi, na které v ADVANCED slovníku už není místo, upozorňují na chyby, kterých se pokročilí už nedopouštějí atd.

Navíc slovník obsahuje několik studijních příloh (a to velmi kvalitních), které rozhodně nejsou určené méně pokročilým.

Abych to shrnul – nejde jen o porozumění, jde o cílovou skupinu, pro kterou jsou slovníky psané. I slovník pro pokročilé musí být tak srozumitelný, aby mu každý rozuměl, ale jde o to, že pokrývá to, co potřebují POKROČILÍ studenti.

Dotaz

Chtěla bych se zeptat, má tento slovník nějakou historii? Myslím tím, že když si z textu vyhledávám slovíčka a třeba za týden chci kouknout co z toho si ještě pamatuji, jestli si můžu nějakým způsobem vyvolat zpět nějaký soubor slov hledaných před týdnem.

Díky za odpověď

:-)

Aha, už mám asi i odpověď. kdybych pozorně četla tak je v recenzi uvedeno:
Možnost vytváření vlastních okruhů ze kterých se vám budou slovíčka lépe učit a opakovat.
To bude asi to na co se ptám, že. :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Věra vložený před 16 lety

Aha, už mám asi i odpověď. kdybych pozorně četla tak je v recenzi uvedeno:
Možnost vytváření vlastních okruhů ze kterých se vám budou slovíčka lépe učit a opakovat.
To bude asi to na co se ptám, že. :-D

Re:

Přesně tak.

Re: Re: první dojmy

Dobrý den,
děkuji za Vaše vyjádření.
Přiznám se, že zpočátku jsem si v tom Oxfordu opravdu musel vyhledávat definice některých slov použitých v definicích, tedy docházelo přesně k tomu, co píšete. V té době jsem tedy raději sáhnul po „trochu jednodušším“ (a pro moji tehdejší úroveň znalostí angličtiny určitě vhodnějším) kombinovaném slovníku Password od Kernermana (obsahuje stručnou definici a český ekvivalent).
Díky moc, že jste uvedl na pravou míru, co má student od slovníku pro „advanced learners“ vlastně očekávat.

Soutěž

Dobrý den,
tento slovník vypadá opravdu velice zajímavě. Nechystáte se ho třeba v dohledné době zařadit mezi možné výhry ve vašich soutěžích?

Děkuji Vám za odpověď.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.