Help for English

LOVE, LIKE, HATE

Komentáře k článku: LOVE, LIKE, HATE

 

Pěkný smajlíci. :-D

moc pěkné

To je tak pěkně a nápaditě udělaná lekce, s Vámi se učit je radost.Je to výstižné, inspirující a nechybí tomu humor. Dala bych velkou jedničku s hvězdičkou.

Dobrá lekce

Já sice nejsem úplný začátečník,ale jsou tady věci jako například ,,hade"co jsem se neučila.Jinak to ostatní si můžu alespoň zopakovat.Jsem moc ráda,že takováto stránka eksistuje.

I like Red Hot Chili Peppers too. :-D :-D :-D

like + verb

Jak vyjádřím ráda čtu – I like reading? I like getting your letters. Je to správně?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

like + verb

Jak vyjádřím ráda čtu – I like reading? I like getting your letters. Je to správně?

Re: like + verb

ANo, přesně tak. Tento jev budeme podrobně probírat v UNIT 5.

používá se???

I don't LOVE se nepoužívá??= I hate??díky za odpověď

Odkaz na příspěvek Příspěvek od začátečnice vložený před 16 lety

používá se???

I don't LOVE se nepoužívá??= I hate??díky za odpověď

Re: používá se???

I DON'T LOVE = nemiluju, to ale není to samé jako I HATE.
Dokonce se dá použít i I DON'T HATE – „Ne, že bych nenáviděl …“

Nenávidím tě!

I hate you? Ale to není na Vás, jen pro zajímavost, jestli je to dobře.You like me.I like you.To je ale asi „líbím se ti "Ale to je pro češtinu dvojsmyslné.Můžu Vás mít ráda, ale nemusíte se mi líbit. Nebo se mi můžete líbit, ale nemusím Vás mít ráda. Mám v tom zmatek.Jak napsat – Mám vás ráda, Líbíte se mi.“

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

Nenávidím tě!

I hate you? Ale to není na Vás, jen pro zajímavost, jestli je to dobře.You like me.I like you.To je ale asi „líbím se ti "Ale to je pro češtinu dvojsmyslné.Můžu Vás mít ráda, ale nemusíte se mi líbit. Nebo se mi můžete líbit, ale nemusím Vás mít ráda. Mám v tom zmatek.Jak napsat – Mám vás ráda, Líbíte se mi.“

Re: Nenávidím tě!

Ale nemiluji Vás!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

Nenávidím tě!

I hate you? Ale to není na Vás, jen pro zajímavost, jestli je to dobře.You like me.I like you.To je ale asi „líbím se ti "Ale to je pro češtinu dvojsmyslné.Můžu Vás mít ráda, ale nemusíte se mi líbit. Nebo se mi můžete líbit, ale nemusím Vás mít ráda. Mám v tom zmatek.Jak napsat – Mám vás ráda, Líbíte se mi.“

Re: Nenávidím tě!

Např: I like you, you're nice.

Prostě si musíte nějak poradit. Možností, jak to specifikovat jsou mraky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: Nenávidím tě!

Např: I like you, you're nice.

Prostě si musíte nějak poradit. Možností, jak to specifikovat jsou mraky.

Re: Re: Nenávidím tě!

Aha, prostě se to musí okecat, ale to je dobře, protože se naučím říkat dlouhé věty. A nakonec je to to i v češtině – Yes, you are fine, but you go.- Ale přeci jen jsem ještě nevystihla přesně, co bych chtěla říct, tak zase jindy, později, až se naučím další finesy.

Proč se nedávájí v tomto případě před podstatné jména členy? I like winter atd.?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dáša vložený před 16 lety

Proč se nedávájí v tomto případě před podstatné jména členy? I like winter atd.?

Re:

U ročních období (když o nich mluvíme obecně) můžeme používat určitý člen a nebo nulový člen – I love (the) winter, I go on holiday in (the) summer. apod.

Re: Re:

Učím se slovíčka a věty o počasí a trochu se mi plete It's rain – prší a There is rain- prší ? nebo Tam prší, např. I don't go out, because it's rain/there is rain/, Anebo je věta slovosledem jiná?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.