Help for English

Interpunkce: velká písmena v angličtině

Komentáře k článku: Interpunkce: velká písmena v angličtině

 

o)

:-) dobrej článek, užitečnej,taky mě napadlo, že by to mělo být pro vyšší úroveň…ale jjo,pomohl :-)

A co nadpisy esejí např.?

Milý Marku, mohl bys ještě objasnit psaní velkých a malých písmen v nadpisech esejí? Píše se velké jen u slov ohebných? :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od zzzzzuzanka37 vložený před 17 lety

A co nadpisy esejí např.?

Milý Marku, mohl bys ještě objasnit psaní velkých a malých písmen v nadpisech esejí? Píše se velké jen u slov ohebných? :-)

Re: A co nadpisy esejí např.?

No, žádné přesné pravidlo na to není. Většinou jsou to všechna DŮLEŽITÁ slova v nadpisu, mezi která se samozřejmě počítají podstatná jména, přídavná jména, příslovce, slovesa… ale někdy i některé předložky, spojky a zájmena. Vetšinou s malým zůstávají členy, předložky a spojky (IN, TO, ON, OF, BY, WITH…) Zájmena jak kdy. Angličtina na to žádná striktní pravidla nemá.

Hezký článek, musím říct, že je užitečný i pro vyšší úroveň. Například jsem vůbec neměl tušení, že se velkým píše i titul jako President, Colonel :shock:

Velká/malá písmena v názvech knih

Dobrý den, pakliže se v názvech knih píší s malými na začátku např. an, a, and, píše se s malým i „as“? Např. The Artist Identity as Privilege and Obligation". (Doufám, že před privilege a obligation zde nemá být člen :-) Díky a hezký den.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Skeptik vložený před 16 lety

Velká/malá písmena v názvech knih

Dobrý den, pakliže se v názvech knih píší s malými na začátku např. an, a, and, píše se s malým i „as“? Např. The Artist Identity as Privilege and Obligation". (Doufám, že před privilege a obligation zde nemá být člen :-) Díky a hezký den.

Re: Velká/malá písmena v názvech knih

ano, AS také nepatří mezi plnovýznamová slova. Je to předložka, a ty se píší s malým.

Dobrý den,
musí to být únavné odpovídat stále na totéž, nicméně mám opět dotaz týkající se velkých písmen v nadpisech: Zní-li nadpis mé diplomové práce „To Be at Fate´s Disposal“, mělo by se „be“ psát s velkým písmenem nebo ne?
Uvádíte, že „is“ se píše s malým, ale je to tak obvyklé i u infinitivu? Na internetu jsem nalezl řadu názvů knih a článků i s velkým „B“ uprostřed názvu při dodržování běžného úzu odlišování velkých a malých písmen(např. v New York Times), ovšem v názvech akademických prací jsem na užití tohoto infinitivu bohužel vůbec nenarazil.
Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Provid vložený před 14 lety

Dobrý den,
musí to být únavné odpovídat stále na totéž, nicméně mám opět dotaz týkající se velkých písmen v nadpisech: Zní-li nadpis mé diplomové práce „To Be at Fate´s Disposal“, mělo by se „be“ psát s velkým písmenem nebo ne?
Uvádíte, že „is“ se píše s malým, ale je to tak obvyklé i u infinitivu? Na internetu jsem nalezl řadu názvů knih a článků i s velkým „B“ uprostřed názvu při dodržování běžného úzu odlišování velkých a malých písmen(např. v New York Times), ovšem v názvech akademických prací jsem na užití tohoto infinitivu bohužel vůbec nenarazil.
Děkuji.

Re:

Nejsou na to spoprocentní pravidla. Napište to klidně s velkým, ve Vašem názvu je to významové sloveso.

SUN, MOON

Dobrý den, prosím Vás, jak je to se sluncem, měsícem apod.? Je the Earth, ale the moon, někdy vidím the Sun a někdy the sun… Děkuji.

Re: SUN, MOON

jako astronomický název je Sun, Moon…, jako obecné podstatné jméno je sun, moon, tree, house…

Re: SUN, MOON

Ale se členem, to je důležité. THE SUN, THE MOON.

Nadpis kapitoly

Dobrý den, ráda bych se zeptala – nadpisy kapitol a odstavců knih nebo brožur,píší se s velkými či malými písmeny na začátku slov?
Čili:
„Tank Wagon Type Zacens.....“ nebo
„Tank wagon type Zacens…“

Díky moc za odpověď

Odkaz na příspěvek Příspěvek od casilda vložený před 13 lety

Nadpis kapitoly

Dobrý den, ráda bych se zeptala – nadpisy kapitol a odstavců knih nebo brožur,píší se s velkými či malými písmeny na začátku slov?
Čili:
„Tank Wagon Type Zacens.....“ nebo
„Tank wagon type Zacens…“

Díky moc za odpověď

Re: Nadpis kapitoly

s malým, jen první písmeno bude velké

Re: Co je to ?

je to název, nic to česky neznamená.

dobrý den, a jak je to s názvy článků? zvlášť jsem to tedy viděla u těch odborných…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.