Help for English

Učíme se anglicky s televizními seriály

Komentáře k článku: Učíme se anglicky s televizními seriály

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: Nelegální stahování

Trochu jsem to pozměnil. Lepší? :-)

Re: Re: Nelegální stahování

Ano, dvě mouchy jednou ranou ;-)

Super

Moc hezký článek, dost mě zaujalo jak jste popsal rozdíl mezi filmy a seriály a pak samotnýma seriály. :)

Napadlo mě ještě, že pro lidi co ovládají listening opravdu minimálně, nebo skoro vůbec by možná nebylo špatné se na každý ten seriál kouknout první v češtině, pochytit děj a pak si to pustit s těmi anglickými titulky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 15 lety

Super

Moc hezký článek, dost mě zaujalo jak jste popsal rozdíl mezi filmy a seriály a pak samotnýma seriály. :)

Napadlo mě ještě, že pro lidi co ovládají listening opravdu minimálně, nebo skoro vůbec by možná nebylo špatné se na každý ten seriál kouknout první v češtině, pochytit děj a pak si to pustit s těmi anglickými titulky.

Re: Super

To ano, ale pak se těžko učí myslet v EN… :)

Realizace

Rady jsou velmi přínosné, u mě však končí tím, že doma máme jen jednu TV a jedno PC, které věčně okupuje dcera. Že bych změnil zaměstnání na střídavé směny ? :-)

Určitě doporučuji sledovat seriály, či filmy s EN titulky (nebo bez). Bohužel DVD, které jsou cenově dostupné (40–50 Kč), jsou většinou pouze s CZ titulky.

S vlastní zkušenosti mohu potrvdit, že TV pomáhá se naučit cizí jazyk. Žiji v regionu, kde jsem v minulosti sledoval polskou TV. Myslím, že rozumím na 95% (může to potvrdit můj polský kolega). Nikdy jsem se neučil gramatiku a nikdy jsem nemusel hovořit polsky. Když jsem jednou zabrousil na polské web stránky, tak to pro mě byla síla a s kolegou se bavím česky a on se mnou polsky. Takže na druhé straně chci apelovat, že gramatika, reading a speaking je také důležité, bez něj nejste celý EN člověk :-) .

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Senad vložený před 15 lety

Re: Super

To ano, ale pak se těžko učí myslet v EN… :)

Re: Re: Super

Taky doporučuju spíš smířit se s tím, že ze začátku bude hodně HODNĚ věcí, kterým nerozumím, než sklouznout k češtině. A když, tak bych to udělal obráceně – nejdřív bych si epizodu pustil s titulky anglickými, třeba i několikrát, a až potom česky. Ale jak říkám, nejlepší je na češtinu zapomenout. Jen tak si vytvoříte skutečně anglicky mluvící prostředí.

Díky za návod. Těším se až mi přijde Californication. Hned to vyzkouším. Akorát nevím, jestli se tam najdou fráze k praktickému použití :oops: :oops: Aspoň teda pro mě :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

To máte pravdu, to je škoda. Máte nějaký konkrétní, který byste sháněla?

Re: Re:

Jsem na klasickou sci-fi,filmy a seriály typu Star Trek a Hvězdná brána. Taky mám ráda některé Kingovy romány a filmy Davida Lynche. Byla bych moc ráda, kdybyste mi poradil.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marcela vložený před 15 lety

Díky za návod. Těším se až mi přijde Californication. Hned to vyzkouším. Akorát nevím, jestli se tam najdou fráze k praktickému použití :oops: :oops: Aspoň teda pro mě :-D

Re:

Ještě vám Californication nedošlo? Posílal jsem to myslím v pátek. Už by to mělo být u vás. Zeptejte se prosím na poště, třeba vám to jen zapomněli oznámit.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lidka vložený před 15 lety

Re: Re:

Jsem na klasickou sci-fi,filmy a seriály typu Star Trek a Hvězdná brána. Taky mám ráda některé Kingovy romány a filmy Davida Lynche. Byla bych moc ráda, kdybyste mi poradil.

Re: Re: Re:

No, ty určitě seženete na Amazon.co.uk. Jsou další místa, kde se dá nakupovat (existuje stránka DVD finder, kde vám to najde dané DVD ve všech možných obchodech a vy si můžete vybrat ten, kde je na to právě nějaká akce), já teda používám Amazon.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marcela vložený před 15 lety

Díky za návod. Těším se až mi přijde Californication. Hned to vyzkouším. Akorát nevím, jestli se tam najdou fráze k praktickému použití :oops: :oops: Aspoň teda pro mě :-D

Re:

V Californication je HODNĚ praktických věcí. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: Re: Re:

No, ty určitě seženete na Amazon.co.uk. Jsou další místa, kde se dá nakupovat (existuje stránka DVD finder, kde vám to najde dané DVD ve všech možných obchodech a vy si můžete vybrat ten, kde je na to právě nějaká akce), já teda používám Amazon.

Re: Re: Re: Re:

Díky, půjdu tam nahlédnout.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

Ještě vám Californication nedošlo? Posílal jsem to myslím v pátek. Už by to mělo být u vás. Zeptejte se prosím na poště, třeba vám to jen zapomněli oznámit.

Re: Re:

Dnes jsem přišla z práce a čeká na poště. Díky moc. Strašně se na něj těšííím :-D A po tomto článku extra!!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marcela vložený před 15 lety

Re: Re:

Dnes jsem přišla z práce a čeká na poště. Díky moc. Strašně se na něj těšííím :-D A po tomto článku extra!!

Re: Re: Re:

Už jsem se bál, že to někde ztratili. Určitě si ten seriál užijte.

Murder, she wrote

Mě by se moc líbil seriál To je vražda, napsala. V televizi ho jednu dobu uváděli v duálním vysílání, ale bez angl titulků. Pro mně by to s těmi titulky bylo lepší. Problém je, že ho nemám jak koupit. Přes amazon to neumím, žádnou takovou platební kartu nemám a abych pravdu řekla i přes rady tady na webu tomu nerozumím, jak to objednat.
Kdyby někdo věděl kde to koupit tady třeba jako knihy na Englishbooks, :-D
Mně se více líbí seriály detektivky, nebo takové ty typu Myšlenky zločince, Sběratelé kostí, Vraždy v Midsomeru apod. Holt každému se líbí něco jiného. :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 15 lety

Murder, she wrote

Mě by se moc líbil seriál To je vražda, napsala. V televizi ho jednu dobu uváděli v duálním vysílání, ale bez angl titulků. Pro mně by to s těmi titulky bylo lepší. Problém je, že ho nemám jak koupit. Přes amazon to neumím, žádnou takovou platební kartu nemám a abych pravdu řekla i přes rady tady na webu tomu nerozumím, jak to objednat.
Kdyby někdo věděl kde to koupit tady třeba jako knihy na Englishbooks, :-D
Mně se více líbí seriály detektivky, nebo takové ty typu Myšlenky zločince, Sběratelé kostí, Vraždy v Midsomeru apod. Holt každému se líbí něco jiného. :-D

Re: Murder, she wrote

Nedávno jsem tento seriál (Murder, she wrote)viděl prodávat v novinových stáncích a trafikách, možná by nebylo od věci se poptat, třeba ho ještě budou mít.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.