Help for English

Výslovnost: Vázání slov v angličtině

Komentáře k článku: Výslovnost: Vázání slov v angličtině

 

supr

Já jsem si říkal, kdy přijde na řadu fonologie :--)

Tak za temhle článek Vám, pane učiteli dávám velkou jedničku s hvězdičkou. Tyto příklady se správnou a špatnou výslovností jsem potřebovala. Neustále s výslovností zápasím. Jako samouk se musím spolehnout na vlastní uši a jak je u Vás obvyklé, takové vysvětlení nikde v knihách nenajdu.

dotaz

Skvělý článek, ale nejsou u vět „I am tall“ a „the snow is white“ přehozeny správné a špatné výslovnosti? A proč někteří lidé používají to „intrusive R“?

Díky za skvělý článek. Jen mě trošku mate „I am tall“ – špatná a správná výslovnost mi přijdou prohozené.

:)

Moc ocenuji tento článek, skutečně velmi inspirativní :). Mohu se zeptat, zda jste ty nahrávky namluvil sám?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Aleš vložený před 15 lety

dotaz

Skvělý článek, ale nejsou u vět „I am tall“ a „the snow is white“ přehozeny správné a špatné výslovnosti? A proč někteří lidé používají to „intrusive R“?

Re: dotaz

Ajo, jsou. Díky. Opravím.

Používají ho proto, že se tak lépe vytvoří ten přechod mezi slabikami/samoh­láskami. Např. české děti mají problém s hláskami AO ve slově KAKAO, a tak si tam dodají nějakou souhlásku, která tam vytvoří snadno vyslovitelnou slabiku, např. KAKAVO, KAKAJO apod.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Thelvyn vložený před 15 lety

Díky za skvělý článek. Jen mě trošku mate „I am tall“ – špatná a správná výslovnost mi přijdou prohozené.

Re:

Ok píšu pomalu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Misule vložený před 15 lety
:)

Moc ocenuji tento článek, skutečně velmi inspirativní :). Mohu se zeptat, zda jste ty nahrávky namluvil sám?

Re: :)

Ano.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Thelvyn vložený před 15 lety

Díky za skvělý článek. Jen mě trošku mate „I am tall“ – špatná a správná výslovnost mi přijdou prohozené.

Re:

Už je to OK.

Ja jsem tu teda docela ztraceny protoze lidi bez hudebniho sluchu jako ja asi v tomto ohledu moc sanci nemaji ale neni u toho I AM TALL a SNOW IS WHITE prohozene spatne a dobre vyslovnosti pripadne popisky?

Eh, sorry, cetl jsem to tak dlouho ze uz na to zatim nekdo upozornil

Parádní článek, děkujeme moc :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: :)

Ano.

Re: Re: :)

Na to, že jste učitel/profesor/a­sistent (pardon, nevyznám se xD) máte celkem pohodový hlas… protože dost učitelů má takovej ten protivný, uřvaný, víte co mám na mysli :-)

perfekt

Marku, super! Krásně přehledně a jednoduše vysvětlený a fajn nahrávky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Senad vložený před 15 lety

Re: Re: :)

Na to, že jste učitel/profesor/a­sistent (pardon, nevyznám se xD) máte celkem pohodový hlas… protože dost učitelů má takovej ten protivný, uřvaný, víte co mám na mysli :-)

Re: Re: Re: :)

tak todle jsem vážně nečekal… Vždycky jsem si myslel, že nahrávky berete od nějakého nativa, ale přitom jste to byl Vy. Myslím, že to muselo stát hodně dřiny dopracovat se až k této výslovnosti.

Když Vás porovnám s našim profesorem

náš – ukázka špatné výslovnosti
Vy – ta druhá ukázka

:)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.