Help for English

Výslovnost: Vázání slov v angličtině

Komentáře k článku: Výslovnost: Vázání slov v angličtině

 

Nerekne na to profesor ze je to chyba?

Prosim vas jak tam mate, ze rodily mluvci britske anglictiny nemaji rádi spojení dlouhé samohlásky o: a následujícího i tím, že si sem přidají souhlásku r:
Tak tedy kdyz mam napriklad tu vetu I saw it a kdyz to budu mit na hodine v nejakem clanku a ja budu za ukol zrovna ten clanek precist a prectu tam tedy tu vetu takto: :ti s tim r, myslite ze profesor bude rad ze mluvim jako „rodily brit“ nebo mi to spise uzna jako zkomoleninu, chci se tedy zeptat smime takhle mluvit i ve skole? A nebo zalezi na profesoru jestli mu to vadi nebo ne?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od HG vložený před 15 lety

Nerekne na to profesor ze je to chyba?

Prosim vas jak tam mate, ze rodily mluvci britske anglictiny nemaji rádi spojení dlouhé samohlásky o: a následujícího i tím, že si sem přidají souhlásku r:
Tak tedy kdyz mam napriklad tu vetu I saw it a kdyz to budu mit na hodine v nejakem clanku a ja budu za ukol zrovna ten clanek precist a prectu tam tedy tu vetu takto: :ti s tim r, myslite ze profesor bude rad ze mluvim jako „rodily brit“ nebo mi to spise uzna jako zkomoleninu, chci se tedy zeptat smime takhle mluvit i ve skole? A nebo zalezi na profesoru jestli mu to vadi nebo ne?

Re: Nerekne na to profesor ze je to chyba?

Záleží na tom, jestli o tom profesor ví, že to existuje. :-)

Re: Re: Re: dotaz

:-))

Re:

já taky !!!

Tak jsem ukazovala tady ,,anglicanum'' co se na tom internetu ucim a u nekterych vazeb zadny rozdil nepoznali:-) Treba u : put it on'' to jo, to je zrejme, kdyz to nekdo rekne spatne, ale treba : The fridge is in the kitchen'' i pri spatnem vysloveni rozumeli a rikali ze neslysi rozdil:-)

Re:

Neříkám přeci, že vám nebudou rozumět. Oni to ale tak neříkají. A jestli slyší rozdíl nebo ne… to je asi věc každého člověka. V angličtině se prostě slova vážou a proto by se to měl naučit i student. Důvody jsem popsal v článku výše.

Re:

Jasně, má tam být Z.

ako sa vyslovuje?

zaujimalo byt ma, ze ako sa vyslovuje: „Can't do that.“ americkou vyslovnostou? hlavne mam problem, aby znelo to plynule, ale nesmiesalo sa to s „Can do that“. Ako vyslovit to „t“, aby som sa nezadrhol pri dalsom slove?

tabulka

suhlasim so zaverom, aj ja som sa ucil connected speech pomocou podtrhavania a toho, ze som mal napisane, aky zvuk sa vydava medzi slovami.(presnejsie povedane, boli na to cvicenia v face2face)

Napisem jednu (pre mna vtedy) dost potrebnu tabulku, ktora mi pomohla:

||slovo konci na | a zvuk na rozhrani slov||
|| /u:/ /@u/ /au/ | /w/ ||
|| /I/ /I:/ /aI/ | /j/ ||
|| /@/ /3:/ /o:/ /e@/ | r ||

pozn: @ je to onee prevratene e ;)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomy Novella vložený před 15 lety

ako sa vyslovuje?

zaujimalo byt ma, ze ako sa vyslovuje: „Can't do that.“ americkou vyslovnostou? hlavne mam problem, aby znelo to plynule, ale nesmiesalo sa to s „Can do that“. Ako vyslovit to „t“, aby som sa nezadrhol pri dalsom slove?

Re: ako sa vyslovuje?

v CAN'T je dlouhá samohláska.

Re: Re:

Nerikam ze je to spatne, to je dobre, mam tady kamaradku a ta ma typicky cesky prizvuk a kdyz mluvi tak je znat ze slova nevaze a sni to strasne ,,tvrde'' ta jeji anglictina, takze na tom neco bude:-)

Toto navazani bude i u slov: US AT?

Treba ve vete: you will vote for US AT…

To S by melo plynule navazat na to AE?

A jeste jedna vec pls: souhlaska na konci nejakeho slova za kterym nasleduje spojka AND by se taky na to (E)ND mela navazat?

Je mi to trochu divne protoze spojka A by mela slouzit aby se clovek na chvili zastavil a nadechnul v delsi vete (souveti) tak mi to tam nejak nesedi..

diky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 15 lety

Toto navazani bude i u slov: US AT?

Treba ve vete: you will vote for US AT…

To S by melo plynule navazat na to AE?

Re:

ANo, proč by ne?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 15 lety

A jeste jedna vec pls: souhlaska na konci nejakeho slova za kterym nasleduje spojka AND by se taky na to (E)ND mela navazat?

Je mi to trochu divne protoze spojka A by mela slouzit aby se clovek na chvili zastavil a nadechnul v delsi vete (souveti) tak mi to tam nejak nesedi..

diky

Re:

Jistě, že nemusíte svázat vždy a vše. Záleží na struktuře vašeho projevu, když je potřeba pauza, udělá se pauza.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.