Help for English

Jak na to: Přijímací zkoušky na VŠ

Komentáře k článku: Jak na to: Přijímací zkoušky na VŠ

 

Jakou uroven jazyka by měl mít vystudovaný učitel angličtiny?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lochness007 vložený před 15 lety

Jakou uroven jazyka by měl mít vystudovaný učitel angličtiny?

Re:

C1 a nejlépe C2.

úroveň

Jak zjistím svoji úroveň? Vím, že jsem na onu tabulku několikrát mimoděk narazil, ale nyní ji nemohu najít. Chtěl bych znát jak úroveň co se týče A1, A2, atd., tak i to intermediate apod.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Aleš vložený před 15 lety

úroveň

Jak zjistím svoji úroveň? Vím, že jsem na onu tabulku několikrát mimoděk narazil, ale nyní ji nemohu najít. Chtěl bych znát jak úroveň co se týče A1, A2, atd., tak i to intermediate apod.

Re: úroveň

V přehledu článků klikněte na jakýkoliv barevný proužek s označením úrovně a otevře se vám příslušná stránka s přehledem.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Josef
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

C1 a nejlépe C2.

Re: Re:

Tak myslím, že tuhhle úroveň, co jste napsal dosahuje málokterý učitel na střední nebo jazykové škole, myslím, že většina se řadí mezi uppery :o)

Opravdu by po ukončení střední školy měli mít studenti znalost anglického jazyka na úrovni upper-intermediate?
To by u náš ve škole snad nikdo nedal, momentálně jsme v druhém ročníku a začli jsme dělat intermediate…sa­mozřejmě já jsem již na hony vzdálený, ale to jsem je já, většina je na tom někdy jinde

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Battlefield vložený před 15 lety

Opravdu by po ukončení střední školy měli mít studenti znalost anglického jazyka na úrovni upper-intermediate?
To by u náš ve škole snad nikdo nedal, momentálně jsme v druhém ročníku a začli jsme dělat intermediate…sa­mozřejmě já jsem již na hony vzdálený, ale to jsem je já, většina je na tom někdy jinde

Re:

Já se řadím asi na B1 – B2. Ve škole ale ještě stále pracujeme s knihou určenou pro pre-intermediate, hrůza no.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Josef vložený před 15 lety

Re: Re:

Tak myslím, že tuhhle úroveň, co jste napsal dosahuje málokterý učitel na střední nebo jazykové škole, myslím, že většina se řadí mezi uppery :o)

Re: Re: Re:

ANo, bohužel to tak bývá. Výstupní level studentů pedagogických fakult je ale C1. Alespoň dle propozic univerzit. Že to tak v praxi není, to je asi z toho důvodu. Když je někdo skutečně C1 nebo C2, a není to ohromný nadšenec do učení, nepůjde pracovat za 15000 do školství.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Battlefield vložený před 15 lety

Opravdu by po ukončení střední školy měli mít studenti znalost anglického jazyka na úrovni upper-intermediate?
To by u náš ve škole snad nikdo nedal, momentálně jsme v druhém ročníku a začli jsme dělat intermediate…sa­mozřejmě já jsem již na hony vzdálený, ale to jsem je já, většina je na tom někdy jinde

Re:

Na gymnáziích by se mělo dojít na UPPER. V prváku PRE-INTERMEDIATE (pokud se nezačíná od nuly). Na druhák, třeťák a čtvrťák jsou dvě úrovně INTERMEDIATE a UPPER-INTERMEDIATE.

Jak kde se to stíhá, ale teoreticky by mělo. Bohužel, mnohdy jsou ve skupině lidé, co na ZŠ angličtinu neměli, pak se musí od začátku.

U osmiletých gymnázií je to ale ještě lepší. Za osm let se na úroveň UPPER-INTERMEDIATE prostě dojít může.

Ale z praxe (i vlastní) vím, že ne vždy se tam člověk dostane a rozhodně ne všichni. Všichni také nepůjdou studovat angličtinu na VŠ.

Přijímačky jsou prostě nastavené zhruba na UPPER-INTERMEDIATE. Pokud na té úrovni jste, máte šanci. Pokud ne, stálo by za to poohlédnout se po jiné škole.

Fajn článek. Pro spoustu lidí asi hodně užitečnej.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

Na gymnáziích by se mělo dojít na UPPER. V prváku PRE-INTERMEDIATE (pokud se nezačíná od nuly). Na druhák, třeťák a čtvrťák jsou dvě úrovně INTERMEDIATE a UPPER-INTERMEDIATE.

Jak kde se to stíhá, ale teoreticky by mělo. Bohužel, mnohdy jsou ve skupině lidé, co na ZŠ angličtinu neměli, pak se musí od začátku.

U osmiletých gymnázií je to ale ještě lepší. Za osm let se na úroveň UPPER-INTERMEDIATE prostě dojít může.

Ale z praxe (i vlastní) vím, že ne vždy se tam člověk dostane a rozhodně ne všichni. Všichni také nepůjdou studovat angličtinu na VŠ.

Přijímačky jsou prostě nastavené zhruba na UPPER-INTERMEDIATE. Pokud na té úrovni jste, máte šanci. Pokud ne, stálo by za to poohlédnout se po jiné škole.

Re: Re:

U těch osmiletých to je pravda,ja jsem ted v tercii a začli jsme učebnici s úrovní pre-intermediate a tu máme dělat ještě celou kvartu

Re: Re: Re: Re:

Moment, to jako fakt? Opravdu jen 15k? Já myslel, že učitelé mají tak 25… :)

Sviatky

Len tak btw. asi by som ešte pridala sviatky. Kde, čo, kedy a prečo. Aspoň u nás v SR sa to niekedy na skúškach na VŠ vyskytuje. :idea: :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jannies vložený před 15 lety

Sviatky

Len tak btw. asi by som ešte pridala sviatky. Kde, čo, kedy a prečo. Aspoň u nás v SR sa to niekedy na skúškach na VŠ vyskytuje. :idea: :-D

Re: Sviatky

Jistě, je to součást kultury.

Re: Re: Re: Re:

Jsou to tabulkové platy, na těch není nic tajného. Můžete mrknout sami, jsou veřejně dostupné.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.