Help for English

Longman Dictionary of Contemporary English

Komentáře k článku: Longman Dictionary of Contemporary English

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od apprentice vložený před 14 lety

kopírování zvukových nahrávek

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je nějak možné zkopírovat zvukovou stopu z počítačové verze longman dictionary a vložit si ji třeba do language lab, podobně jako to jde s psanými definicemi slovíček. Kdyby ne, věděl byste někdo kde zvukove nahravky najit? Dekuji za obsáhlou recenzi a celé tyto stránky.

Re: kopírování zvukových nahrávek

Toto bohužel nevím. Normálně to kopírovat pochopitelně nejde, ale jsou takoví, kteří zvládnout s PC zázraky, ale já jsem spíše jen uživatel, takže bohužel nevím…

Tak jsem si po dlouhém váhání slovník koupila a jsem z něj nadšená. V Luxoru ho mají stále za 690 Kč, ale koupila bych si ho i za původní cenu, je prostě skvělý. Radost z něj mi ani nezkazilo to, že jsem se s ním tahala celý den v batohu :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Kaama vložený před 14 lety

Tak jsem si po dlouhém váhání slovník koupila a jsem z něj nadšená. V Luxoru ho mají stále za 690 Kč, ale koupila bych si ho i za původní cenu, je prostě skvělý. Radost z něj mi ani nezkazilo to, že jsem se s ním tahala celý den v batohu :-)

Re:

Je pravda, že se pronese. Má skoro 1,5 kg :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 14 lety

Re:

Je pravda, že se pronese. Má skoro 1,5 kg :-)

Re: Re:

Ale námaha stála za to

Re: Automat. výslovnost

Ja jsem ted bohuzel u jineho pocitace, kde ho nemam nainstalovan, ale melo by menu myslim nahore. Az budu u sveho pocitace, napisu.

Re: Automat. výslovnost

Vpravo nahoře klikněte na MY DICTIONARY → „Turn the sound off“

ELTons 2010 nomination

Myslim, ze nominace LDOCE 5th neni zadnym prekvapenim. Po pulrocnim pouzivani se mi slovnik libi cim dal tim vice. Klasicky papirovy slovnik jen tak brzy nevymizi, coz je jiste dobre, ale v nekterych oblastech nemuze elektronickemu konkurovat, napr. ve fulltextovem nebo pokrocilem vyhledavani. V tomto nasadil Longman latku velmi vysoko a je to dobre :-D.

Jelikoz patrim k uzivatelum OS GNU/Linux, predpokladal jsem, ze muj vyber je omezen pouze na papirove slovniky. Dlouho jsem znal pouze jediny slovnik vyvijeny take pro Linux – Lingea Lexicon – dle mne prekladovy slovnik nemajici konkurenci. Jsem rad, ze jsme pro Linux nalezl i vykladovy slovnik dosahujici mimoradnych kvalit. Instalace v linuxu byla zcela bezproblemova (Ubuntu 8.10, 9.04, 9.10), navic neni treba instalovat patch pro spousteni slovniku bez dvd-rom.

Obecny problem pri porovnanvani eletronicke verze slovniku vidim v moznosti resp. nemoznosti vyzkouseni. Knihu si lze prohlednout v knihkupectvi, ale pohledme na cd/dvd nezjistite zhola nic :? Velmi proto ocenuji pristup nakladatelstvi Fraus, ktere nabizi moznost stazeni demo verze slovnik. Mohl jsem tak bez koupe slovnik zjistit, ze mi v Linuxu nebude fungovat ani ve Wine. Tak snad prisiti verze…

sleva

sleva 40% na tento slovnik na englishbooks.cz je zcela neodolatelna 8-)

akademická slova

Nerozumím zcela pojmu akademická slova. Co to je za slova? V kterých odborných odvětvích se používají?

První jsem si myslel, že to jsou všechna slova používaná v definicích slovníku. To by bylo fakt super, měl jsem radost. Vždycky to byl můj sen všechna ta slovíčka mít sepsaná, naučit se je prioritně a pak každému výkladu pořádně rozumět.

Ale jestli to je pouhý seznam malé části ze všech odborných slov, tak nechápu smysl toho. Každé to odvětví by těch svých slov co používá našlo totiž asi dost málo…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 14 lety

akademická slova

Nerozumím zcela pojmu akademická slova. Co to je za slova? V kterých odborných odvětvích se používají?

První jsem si myslel, že to jsou všechna slova používaná v definicích slovníku. To by bylo fakt super, měl jsem radost. Vždycky to byl můj sen všechna ta slovíčka mít sepsaná, naučit se je prioritně a pak každému výkladu pořádně rozumět.

Ale jestli to je pouhý seznam malé části ze všech odborných slov, tak nechápu smysl toho. Každé to odvětví by těch svých slov co používá našlo totiž asi dost málo…

Re: akademická slova

Ne, seznam slovíček, která jsou použita v definicích, najdeš v každém slovníku zvlašť. I v tomto.

Akademická slova jsou v podstatě slova formální, která se hodí pro prokročilé studenty.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 14 lety

Re: akademická slova

Ne, seznam slovíček, která jsou použita v definicích, najdeš v každém slovníku zvlašť. I v tomto.

Akademická slova jsou v podstatě slova formální, která se hodí pro prokročilé studenty.

Re: Re: akademická slova

OK, díky. Já si ten slovník koupil a je fakt skvělý. Jediné co mě na něm štve je to, že jsou ty slova psané po slabikách. Je to takový nezvyk.

Jak se to rozslabikování dá využít?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 14 lety

Re: Re: akademická slova

OK, díky. Já si ten slovník koupil a je fakt skvělý. Jediné co mě na něm štve je to, že jsou ty slova psané po slabikách. Je to takový nezvyk.

Jak se to rozslabikování dá využít?

Re: Re: Re: akademická slova

Např. rozdělování slov na konci řádků.

Zdravim on nefunguje na windows seven ? zkousel sem instalaci a hlásilo to chyby..ted chvátam na maturak ale rád bych DVD používal kupoval sem to hlavně kvůli němu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Matěj vložený před 14 lety

Zdravim on nefunguje na windows seven ? zkousel sem instalaci a hlásilo to chyby..ted chvátam na maturak ale rád bych DVD používal kupoval sem to hlavně kvůli němu.

Re:

Windows 7 jsou na trhu kratší dobu, než tento slovník. Podporuje zatím Visty.

Proto jsem psal do své recenze o všech systémech, kde jde spustit. Když jsem ji psal, Sedmičky se ještě ani neprodávaly…

Věřím nicméně, že Longman vydá časem nějaký patch.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Matěj vložený před 14 lety

Zdravim on nefunguje na windows seven ? zkousel sem instalaci a hlásilo to chyby..ted chvátam na maturak ale rád bych DVD používal kupoval sem to hlavně kvůli němu.

Re:

Mám WIN7, LDOCE DVD na něm funguje úplně hladce, bez problémů.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.