Help for English

Hovorová angličtina #6: Citoslovce

Komentáře k článku: Hovorová angličtina: Citoslovce

 

shush

Hned jsem si vzpomněl na scénu z Madagascaru. „Shush!“ „Don't you shush me!“ :-)

Paráda

Článek na který jsem dlouho čekal. Díky za něj! :)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Verča
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 14 lety

Paráda

Článek na který jsem dlouho čekal. Díky za něj! :)

Re: Paráda

Souhlasím díky!

Já si zase vzpomněl na Amy z Futuramy a její „Duh!“ :-D

Yippee! :-D
Thanks.

Oh, I always thought SHUSH was pronounced with A, not U :-)

:)

Moc se mi líbí celá série Hovorové angličtiny, kterou publikujete, je to moc užitečné:))

výborný článek, díky :)

Jako vždy SUPER!!! Série článků Hovor. agnličtina je fakt bezva . To se v učeb. naprosto nenajde. Přimnlouvám se za další témata. Předem díky :-D

Výborný a užitečný článek :) Vzpomněla jsem si na hodně seriálů, ve kterých jsem podobné věty slyšela. Je fajn, že tyto výrazy jsou povětšinou shodné s českými ekvivalenty. Co mě překvapilo je nesouhlasné citoslovce „hmm“ – v češtině se totiž dá použít jak pro souhlas, nesouhlas, tak i pro nerozhodnost.

Existuje v angličtině třeba některý výraz, který znamená úplný opak v češtině? Podobně jak třeba Bulhaři kroutí naopak hlavama?

super, zpětně jsem konečně pochopila jednu seriálovou scénu. díky. :idea: :-D

Tak toto je fakt skvělý (skvělý to je slabé slovo) článek. Děkuji moc.

Nahrávky jsou super a tady asi nutností… přeci jenom takové „UGH“ se hodně špatně speluje :-D Díky

Naštěstí tohle do Academic Language potřebovat nebudu, protože se mi to fakticky pořád celkem plete. :--)

Taky jsem si u UH-OH vzpomněla na Roberta Fulghuma :-D Moje nejoblíbenější jsou asi „yikes“ a „whoa“, tak pěkně se vykřikujou :-D
Jako vždy super článek, díky za něj!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.