Help for English

WILL a WOULD v podmínkových větách

Komentáře k článku: WILL a WOULD v podmínkových větách

Re: if+will

Jistě, je to obyčejná předmětná věta. Nic s podmínkami nemá do činění.

Dobrý den. Věta- if I will tell you, how much you mean to me...... Je tam will, ale nějak nevím, kam ji zařadit jako větu, předmětná? jak to zdůvodnit dík

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak se pracuje s výrazem „what if“ (co kdyby)? Viděl jsem v televizi větu: „What if help will not come?“ Myslel jsem si, že se má říkat: „What if help does not come?“ Můžete mi to pls osvětlit?

Re:

Ano, má se říkat DOES NOT COME. V čem jste tu větu viděla?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 10 lety

Re:

Ano, má se říkat DOES NOT COME. V čem jste tu větu viděla?

Re: Re:

Tu větu jsem viděla ve filmu Smrtonosná past 4.0. Je tam v televizi zachycena falešná exploze Pentagonu a pod tím je napsáno: „What if help will not come?“

Re: Re: Re:

Holt ne vždy je to podle učebnice. Správně je to WHAT IF HELP DOESN'T COME?

Re: Re: Re: Re:

To je docela zváštní, že v televizním zpravodajství (i když ve filmu) to je napsáno „špatně“ … :) Ale děkuju. :)

Neříkám, že je to špatně, jen to není podle učebnic.

velmi užitečné :-)

a nie nahodov If you did not mind ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Warrick vložený před 9 lety

a nie nahodov If you did not mind ?

Proč minulý čas?

Re: WILL?

ta věta nedává moc smysl. Spíše IF YOU WILL NOT APPLY, YOU ARE CRAZY. Když se nechceš přihlásit, když jsi rozhodnutý nepřihlásit se, jsi blázen. Tak, jak ji máte napsanou je to nesmysl.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 9 lety

Proč minulý čas?

pretoze podla mna je to druhy kondicional, hlavna veta s would a vedlajsia ma minuli cas

Ano, máte pravdu. Nečetl jsem pořádně původní otázku. If you didn't mind. Ale spíše by se řeklo I'LL JOIN YOU IF YOU DON'T MIND.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 12 lety

Re:

If you don't mind.

„I would join you if you don´t mind“.

Nemalo by tam byť skôr … if you didn´t mind." ? …Neviem, nejako sa v tom začínam topiť :-( Pomóóóc Marek.

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.