Help for English

článek s GET

 

Za boha nemůžu najít jeden zdejší článek a to ani pomocí googlu, článek který se zabýval slovesem get, ve smyslu GET TO DO a GET TO DOING a tak různé varianty s předmětem a bez apod.. Spíš to byl střední/vyšší le­vel.

pomohl by prosím někdo?

to právě není on… :-(

Podle té charakteristiky (infinitiv vs gerundium), i když GET zde není přímo stěžejní slovíčko, bych ještě zkusil toto:

https://www.helpforenglish.cz/…-vs-to-being

taky není ono :-(

Odkaz na příspěvek Příspěvek od zizak vložený před 5 lety

taky není ono :-(

taky ne :-D

Bylo to hodně o GET, významy Get to do st, get to doing st, get sb to do /doing st. ještě tak před 3/4 rokem jsem ho tu četla…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od zizak vložený před 5 lety

taky ne :-D

Bylo to hodně o GET, významy Get to do st, get to doing st, get sb to do /doing st. ještě tak před 3/4 rokem jsem ho tu četla…

Však to v tom odkazovaném článku je, jen musíte sjet dolů nebo dát CTRL+F “get”. :)

To je pravda, já se akorát nemůžu zbavit dojmu, že ten článek byl celý o GET, byl hodně vyčerpávající a vizuelně byl úplně jiný. :-(

Taky to není ono :-( ale i tak děkuji za snahu.

Před takovým půl, třičtvrtě rokem tu ještě byl. Vím, že jsem pomocí něj dělala jednu takovou úlohu do školy. Tu úlohu nemůžu najít, tak jsem chtěla jít ke zdroji a teď z toho mám akorát dojem, jsem se někdy po té probudila do jiné reality :-D

Nebyl by v dosahu někdo, kdo vidí i ‘schované’ články?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od zizak vložený před 5 lety

Taky to není ono :-( ale i tak děkuji za snahu.

Před takovým půl, třičtvrtě rokem tu ještě byl. Vím, že jsem pomocí něj dělala jednu takovou úlohu do školy. Tu úlohu nemůžu najít, tak jsem chtěla jít ke zdroji a teď z toho mám akorát dojem, jsem se někdy po té probudila do jiné reality :-D

Nebyl by v dosahu někdo, kdo vidí i ‘schované’ články?

Já je vidím, ale nic tam nevidím. :-o

Úplně vizuálně a obsahově jiný je https://www.helpforenglish.cz/…the-verb-get

Ale jinak ten článek o kauzativním HAVE původně vypadal jinak, byla tam sekce o HAVE a sekce o GET. Možná to je on, teď je jinak uspořádaný.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.