Help for English

Nový slovník na Seznam.cz

Komentáře k článku: Nový slovník na Seznam.cz

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martin Hofman vložený před 13 lety

Nebýt tĕchto stránek tak se ani nedozvím že nesmyslná databáze slov na seznamu se zmĕnila v opravdový slovník, který jistĕ vychytá své mouchy a který se studeni anglického jazyka (čili všichni kromĕ živočišného druhu kapr jarda) naučí používat.

Re:

No nerad bych to rozpitvával, ale u nejmenovaného přispěvovatele zjevně došlo k absolutnímu nepochopení, o co vlasntě jde. Jsem rád, že se seznam takhle změnil, i když česko-angl. slovník používám minimálně. Nedávno jsem viděl v Praze v knihkupectví česko-angl. slovník přímo od Oxfordu, nemá někdo zkušenost? Já příležitostně používám svou starou Lingeu Lexicon.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jakub Jílek vložený před 13 lety

Re:

No nerad bych to rozpitvával, ale u nejmenovaného přispěvovatele zjevně došlo k absolutnímu nepochopení, o co vlasntě jde. Jsem rád, že se seznam takhle změnil, i když česko-angl. slovník používám minimálně. Nedávno jsem viděl v Praze v knihkupectví česko-angl. slovník přímo od Oxfordu, nemá někdo zkušenost? Já příležitostně používám svou starou Lingeu Lexicon.

Re: Re:

Aha, tak už vím, co to bylo za slovník, je na to recenze na hfe :-)

Re: Re: Re:

Pro další diskuzi se laskavě zaregistrujte. Někdo vašeho kalibru může jistĕ ukázat velké vĕci, navíc když si hfe vážíte. Pokud chcete pokračovat tak ne zde, jak jste již byl požádán, je zde fórum. Kdybych mohl, napsal bych soukromĕ.

po zkušenostech se slovníkem na seznamu jsem si některé vyhledané výrazy prověřovávala ve výkladovém slovníku. Proto velmi oceňuji i informaci o tom, kdy se slovíčko používá. Podstatně to ulehčí hledání vhodného výrazu ve výkladovém slovníku.
Děkuji za informaci.

Dobré ráno, na hodnocení slovníku nemám dostatek zkušeností, ale chci se vyjádřit k nařčení ze skryté raklamy, s kterým jsem se ve vyjádření nezaregistrovaných uživatelů nesetkala poprvé. Pokud pan Vít bude i otevřeně doporučovat cokoliv(věřím jeho názoru a dobrému vkusu)co přinese finanční příspěvek z reklamy na jeho BEZPLATNOU práci pro nás, studenty AJ,podporuji plně jeho rozhodnutí a myslím si, že takto by peníze z reklamy byly použity na něco užitečného :-D mějte všichni krásný den Jana Procházková

Slovník se dá použít jakýkoliv, když na to přijde. Otázkou je „PRO JAKÝ ÚČEL“ ?

Bláznem bude, kdo použije nevýkladový slovník při psaní např. eseje jako seminární práce určené k rukám anglického filologa nebo dokonce pro akademickou obec. Asi těžko pak autor může čerpat jen z jednoho slovníku (tím spíše jen ze slovníku od Seznamu.cz).

Budu-li si chtít něco rychle a nenáročně na netu vyhledat, není důvod proč nesáhnout právě na portál seznam.cz s tím, že rozumně uvažující uživatel ví, do jakých vod brousí.

Markovi díky za to rychlé shrnutí. Ostatní diskuse se mi zdá zbytečná.

Thumbs up :)

informace

děkuji za informaci, bude se hodit – sama jsem si toho ani nevšimla, až po vašem upozornění

Re:

Já jsem spokojená (a to používám i slovník italský) a nemohu s vámi souhlasit. U italštiny je to stejné jako u angličtiny. Na www.slovnik.cz zadáte např. „stát se“ a vyjede accadere, diventare a spousta dalších výrazů, naopak tam zcela chybí velmi frekventované succedere. V seznamu jsou jen nejpoužívanější výrazy, ale i s vysvětlením významu: (zjednodušeně) stát se – co (succedere, accadere) stát se – čím (diventare) – naprosto stejně, jako to Marek popsal u anglické verze. Já osobně tohle považuji za použitelnější, než nějaký dlouhý nicneříkající seznam a plně se ztotožňuji s Markem…

google

Dobre, když sem na netu používam google prekladač. Ten je špatnej podle toho jak zde nekdo psal? :?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ar vložený před 13 lety

google

Dobre, když sem na netu používam google prekladač. Ten je špatnej podle toho jak zde nekdo psal? :?

Re: google

Pokud neumíte anglicky či daný jazyk a potřebujete jen rychle vědět, co se na stránce píše a nevadí Vám nepřesnosti, k tomu je google překladač určený. Není to slovník, který byste měl používat např. k napsání textu apod.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re: google

Pokud neumíte anglicky či daný jazyk a potřebujete jen rychle vědět, co se na stránce píše a nevadí Vám nepřesnosti, k tomu je google překladač určený. Není to slovník, který byste měl používat např. k napsání textu apod.

Re: Re: google

používam ho k učení se… :(
nechce se mne listovat v tom co mám… Jak vubec poznám, že ten co mám doma je dobrej… achjo

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ar vložený před 13 lety

Re: Re: google

používam ho k učení se… :(
nechce se mne listovat v tom co mám… Jak vubec poznám, že ten co mám doma je dobrej… achjo

Re: Re: Re: google

K učení ho rozhodně nepoužívejte, vůbec k tomu není určen.

to kapr jarda

sem se vyjadrila špatne. Samozrejme že se neučím z googlu, ale z učebnice, ale když nejaké slovíčko v učebnici neznám což se často stane, jsou v ní totiž vždy nejaká nová slovíčka, tak zvyknu použít nejaký slovník pro jeho preklad…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ar vložený před 13 lety

to kapr jarda

sem se vyjadrila špatne. Samozrejme že se neučím z googlu, ale z učebnice, ale když nejaké slovíčko v učebnici neznám což se často stane, jsou v ní totiž vždy nejaká nová slovíčka, tak zvyknu použít nejaký slovník pro jeho preklad…

Re: to kapr jarda

Ale ne, slovníky jsou neodmyslitelným nástrojem každého studenta jazyka. Ze slovníků se učte, ale jen z těch správných.

Zkuste používat např. nový studijní slovník od Oxfordu, který obsahuje i české překlady.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.