*
Help For English - angličtina na internetu zdarma!
English Me
*

Tvoření slov

INTERMEDIATE

Slova končící na -WARE a -WEAR

Koncové WARE a WEAR je v angličtině poměrně časté. Vyslovuje se stejně, ale používá se jinak. Dnes si můžete opět rozšířit svoji slovní zásobu. Pokračování článku »
INTERMEDIATE

SURPRISE #4: invaluable, infamous...

Série miničlánků o zajímavých a překvapivých spojeních v angličtině. Čtvrté překvapení: Předpona IN netvoří vždy slovo opačného významu. Pokračování článku »
INTERMEDIATE

Přípona -FUL (jak ji možná neznáte)

Přípona na konci přídavných jmen CAREFUL nebo USEFUL nikoho nepřekvapí. Víte však, co znamená například HANDFUL nebo SPOONFUL? Pokračování článku »
INTERMEDIATE

Blending: smíchaná slova (brunch, frenemy...)

Znáte slova chillax, frenemy, ginormous či Czenglish? To jsou příklady tzv. BLENDINGU, tedy vytváření nových slov pomocí smíchání již existujících slov. (přepracovaný a doplněný článek z roku 2009) Pokračování článku »
PRE-INTERMEDIATE

Word formation: Clipping

(Přepracovaný a doplněný článek.) Jedním ze způsobů, jakým vznikají nová slova, je tzv. CLIPPING. Vysvětlení a příklady tohoto jevu naleznete v tomto článku. Pokračování článku »
INTERMEDIATE

Přípona -EE

Pravděpodobně znáte slovo EMPLOYEE. Často se však plete s podobným EMPLOYER. Jak je to s podstatnými jmény, která končí na -EE, a jaký mají vztah k příponě -ER? Pokračování článku »
PRE-INTERMEDIATE

Father, grandfather, stepfather, godfather....

Jaké divy lze v angličtině udělat s šesti základními slovíčky pro členy rodiny father, mother, son, daughter, brother, sister? Posuďte sami… Pokračování článku »
INTERMEDIATE

Prefixes (anglické předpony)

(Upravený a doplněný článek z roku 2008) Dnes si řekneme něco o anglických předponách a práci s nimi. Pokračování článku »
UPPER-INTERMEDIATE

Cvičení: Koncovky -IC a -ICAL

Pletou se Vám slovíčka s koncovkami -IC a -ICAL (např. ELECTRIC a ELECTRICAL)? Procvičte si je v této doplňovačce. Pokračování článku »
UPPER-INTERMEDIATE

Pleteme si: -ic a -ical

(Opravený a doplněný článek z roku 2006) ECONOMIC nebo ECONOMICAL? MAGIC nebo MAGICAL? Některá přídavná jména končí na koncovku -ic, jiná na koncovku -ical. Od některých slov lze přídavné jméno vytvořit pomocí obou koncovek. Jaký je potom mezi nimi rozdíl? Pokračování článku »
INTERMEDIATE

Cvičení: Slovesa vyjadřující změnu stavu

Procvičte si slovesa vyjadřující změnu stavu. Pokračování článku »
INTERMEDIATE

Slovesa s koncovkou -EN

Přehled sloves s koncovkou -EN, která vyjadřují změnu stavu. Pokračování článku »
PRE-INTERMEDIATE

Pleteme si: Bored or Boring?

(Opravený a doplněný článek z roku 2006) Přečtěte si, jaký je rozdíl mezi přídavnými jmény ‘bored’ a ‘boring’, ‘surprised’ a ‘surprising’ atd. Pokračování článku »
UPPER-INTERMEDIATE

Test: Rhyming compounds (mumbo-jumbo...)

Test, který prověří Vaše znalosti rýmovaných párových spojení jako např. mumbo-jumbo apod. Pokračování článku »
UPPER-INTERMEDIATE

MUMBO-JUMBO a jiné rýmované párové výrazy

Článek o tzv. rhyming compounds – rýmovaných párových výrazech jako MUMBO-JUMBO, OKEY DOKEY, HUSTLE AND BUSTLE apod. Pokračování článku »

 


Přihlášení


Menu


Partneři stránek

Anglické učebnice a beletrie s 15 % slevouCopyright 2005–2017 Vitware s.r.o.
ISSN 1803–8298