Help for English

Zpátky do školy s 'Help for English' a 'English Me'

ALL LEVELS Vydáno dne 01.09.2018

Přání do nového školního roku a informace o slevové akci BACK TO SCHOOL!Back to School

Spojení “back to school” na nás v této době vykukuje z každé druhé výlohy či webové stránky. I my pro vás máme jedno “back to school”, nejen slevovou akci, ale i přání do nového školního roku a přehled toho, co pro vás máme na nový školní rok připraveno.

Rádi bychom vám připomněli, že i ve školním roce 2018/2019 tu pro vás budou naše stránky Help for English a aplikace English Me, skrze které jsme odhodláni vám pomáhat překonávat všechna úskalí angličtiny.

Help for English je, bylo, a vždycky bude zcela zdarma pro všechny, kdo potřebují pomoc s učením a nebo jako učitelé hledají nějaké tipy to svých hodin angličtiny. Aplikaci English Me pro vás nyní (do 10. září) máme s 25% slevou, tak neváhejte, a pokud jste o ní ještě neslyšeli, vyzkoušejte si 7 dní zdarma na www.englishme.cz.

S čím bychom Vám mohli i letos být nápomocni?

Slovíčka

Na Help for English naleznete množství článků zaměřených na slovní zásoby, význam slov, rozdíly mezi slovíčky, upozornění na časté chyby v používání slov apod. Také zde pro Vás máme stovky okruhů slovní zásoby (tématických, podle učebnic či knih apod.), ze kterých se u nás můžete nechat zkoušet. Slovíčka jsou doplněna českým překladem, definicí, přepisem výslovnosti a nahrávkou (a to jak v britské, tak v americké angličtině) a v mnoha případech také obrázkem.

+ English Me: V aplikaci English Me si můžete navíc vytvářet vlastní okruhy slovíček (např. ze sešitu či učebnice) a z těch se nechat zkoušet. U slovíček naleznete navíc i příkladové věty, které jsou často i namluvené rodilými mluvčími. Zkoušet se ze slov můžete nechat mnoha různými způsoby, tedy nejen překladem do angličtiny, ale i obráceně. Navíc je zde např. zkoušení podle definic, zkoušení výběrem z obrázků, doplňování slov do vět, diktát slov či dokonce slovní hra šibenice. Slovíčka si můžete tisknout a to i ve formě kartiček. English Me si navíc pamatuje, jaké jste dělali chyby a vy si tak můžete problematická slovíčka kdykoliv opakovat. Články o slovní zásobě, okruhy slovíček a testy jsou navíc seřazené do tématických kategorií, takže budete mít např. vždy pohromadě materiály např. k tématu rodina, domov, příroda apod.

Učení slovíček v English Me je skvělým pomocníkem pro všechny věkové kategorie a všechny úrovně angličtiny.

Ideální je i pro dyslektiky, protože uplatňuje některé ze základních principů práce s nimi (multisenzoriální přístup, sekvenční přístup, strukturovaný přístup, opakování a automatizace, respektování individuality dítěte). Více o výuce dětí se specifickými poruchami učení naleznete např. zde: http://clanky.rvp.cz/…jazyky.html/

Gramatika

Již více než 10 let naše stránky nabízí vysvětlení nejrůznějších gramatických jevů. Naši uživatelé si především chválí tu skutečnost, že články jsou snadno srozumitelné a psané výhradně v češtině. Zaměřujeme se na klasické problémy českých studentů a upozorňujeme také na ty nejčastější chyby, kterých se Češi v gramatice dopouští. V našich materiálech používáme množství příkladových vět, které jsou doplněny překladem v bublince (takže si každý může zkusit větě porozumět nejprve bez překladu). Kromě stovek článků o gramatice také nabízíme tisíce testových otázek, u kterých jsou česky okomentované a vysvětlené odpovědi, nejen ty správné, ale i ty špatné.

+ English Me: V aplikaci English Me jsou gramatické články, testy a cvičení zařazené do kategorií. Nebudete muset zdlouhavě hledat k článku cvičení apod., protože vše naleznete na jednom místě. Všechny testové otázky, které naleznete i na Help for English, jsou také do těchto kategorií zařazeny. Kromě námi připravených testů si tak v English Me můžete test nechat vytvořit test “na míru” např. pouze z minulého času. Nebude-li stačit jeden, počítač vám vygeneruje nový. Komentáře k odpovědím dostáváte průběžně po každé odpovědi (ne až na konci celého testu jako na Help for English), učení je tak ještě efektivnější. Věty v testech v English Me jsou navíc doplněny českým překladem a nahrávkou rodilého mluvčího. English Me také nabízí poměrně unikátní procvičování gramatiky formou gramatických drilů. Např. naučit se tvoření otázek v přítomném čase zde bude hračkou.

A mnoho dalšího…

To samozřejmě není vše, co pro vás máme na našich stránkách připravené. Naleznete zde články o reáliích, povídky, písničky a mnoho dalšího. V English Me vás čeká např. procvičování spellingu, diktáty vět, doplňování vět, učení nepravidelných sloves, slovíčko dne a další prvky.

Na Help for English se téměř každý druhý den můžete těšit na nový obsah. Navíc u nás vychází každý den miničlánek o jednom zajímavém anglickém slovíčku, tzv. WORD OF THE DAY. Tento článek je vždy po půlnoci nahrazen novým. Předplatitelé English Me si ale mohou zpětně procházet, číst a dokonce tisknout všechna již vydaná Slovíčka dne.

Pro školy

Víme, že k nám na Help for English denně zavítá i množství žáků a studentů v rámci školního vyučování. V aplikaci English Me jsme tedy mysleli i na učitele a připravili jsme pro ně způsob, jak zadávat svým žákům práci přímo v English Me, sledovat jejich výsledky a postup, zadávat práci na doma apod.

Více informací o tom, co nabízí Help for English najdete zde: Jste tu poprvé?

English Me se dočtete v článku zde: English Me!

Přejeme úspěšný školní rok 2018/19!Pokračovat můžete zde:

ALL LEVELS

Vítejte na Help For English!

Na těchto webových stránkách budete nacházet vše, co student anglického jazyka pro svůj život potřebuje, tedy rady, jak se učit, výukové materiály, testy, recenze knih apod. Příspěvky jsou převážně tvořeny zkušeným středoškolským učitelem angličtiny. Věříme, že na nich najdete inspiraci a hlavně pomoc ve studiu tohoto jazyka.
ALL LEVELS

O webu Help for English

Informace o tom, co náš web nabízí, detailní popis jednotlivých funkcí, rubrik apod.
ALL LEVELS

Novinka na Help for English!

Informace o novém prvku našeho webu, který velice usnadní ‘hledání ve slovníčku’. Stačí dvakrát kliknout na neznámé slovíčko v článku, a ihned se objeví žluté okénko s překladem a výkladem tohoto slova. A nyní zobrazené okénko bude obsahovat i fonetický přepis výslovnosti a často i možnost přehrání výslovnosti!

Komentáře k článku

K článku nejsou zatím žádné komentáře

Přidat komentář